Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Místo konání

Program FF Speciál - FanCity probíhá v hotelu Fantazie v Riegrově ulici 6 v Chotěboři. Je to na konci města na výpadovce směrem na Prahu. Na mapce nahoře. Cesta nebude značená, ale město není velké, nezabloudíte.

Plánek hotelu a rozmístění programu najdete na informační ploše.

Recepce slouží k prodeji vstupného, prezenci přihlášených účastníků, výdeji a prodeji účastnických materiálů a upomínkových předmětů, jako Informační centrum a poskytuje i některé Další služby. Recepce je ve čtvrtek a v pátek v hotelovém/restauračním vestibulu, poté se obracejte na vchodovou službu nebo na pořadatele v reFFtauraci.

Rozmístění programových linií FanCity 2019 do místností

Více informací o hotelu Fantazie

Mapy a plánky

Chotěboř na mapě ČR (odkaz na Mapy Seznamu)

Mapka Chotěboře (černobílá, vhodná pro tisk)

Letecká fotografie Chotěboře a okolí (1 MB)

Letecká fotografie centra Chotěboře (1,1 MB)

Chotěboř

Chotěboř je druhým největším městem bývalého okresu Havlíčkův Brod, má necelých 10 tisíc obyvatel. Leží na Českomoravské vysočině v nadmořské výšce 519 m n.v., v těsné blízkosti Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Je vzdálena 120 km od Prahy a 120 km od Brna, pro dopravu lze využít vlakové spojení přes Havlíčkův Brod i autobusovou dopravu, podrobnosti najdete v sekci Doprava.

První písemná zmínka o osadě Chotěboř pochází z roku 1265. Chotěboř koupil král Jan Lucemburský a povýšil ji na roku 1331 na město. Královským městem zůstala Chotěboř až do roku 1499, kdy přešla do rukou mocného šlechtického rodu Trčků z Lípy. Od roku 1683 vlastnil panství hrabě Vilém Leopold Kinský, který nechal v Chotěboři postavit zámek. Po roce 1836 se novými vlastníky města i zámku stali pánové Dobřenští z Dobřenic, kteří drželi zámek i velkostatek až do konfiskace v roce 1948 a znovu jej získali po roce 1989.

Ve městě i v okolí je řada zajímavých míst. V těsné blízkosti města se např. rozkládá přírodní rezervace Údolí Doubravy, kterou prochází naučná stezka. Řeka Doubrava zde protéká kaňonovitým zalesněným údolím a vytváří malebná a divoká zákoutí s balvanitým řečištěm a četnými peřejemi.

Město Chotěboř - www.chotebor.cz

Chotěbořské novinky - www.ichotebor.cz

Chotěboř na Wikipedii