Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Extra program 2018

Zahájení FF Speciál - FanCity 2018

18. 10. ve 22 hodin

Přivítáme účastníky, představíme program a novinky FanCity 2018 a hotelu Fantazie.

Výstavka ve vestibulu

Uvidíte obrovský Millenium Falcon z Lega, sci-fi plastikové modely Václava Pravdy a artefakty SFK Avalon jako fanziny, infobrožury a další. V hotelovém vestibulu.

Filmy

V rámci FanCity zvažujeme promítat i několik filmů nově vyšlých na BR.

Prodej knih, figurek, her, doplňků...

Na FanCity najdete i možnost nákupu knih apod.

Program v Chotěboři a okolí

Markýz, hrabě, vévoda…

22.10.2018 16:00 | podkroví knihovny

Povídání o různých šlechtických titulech. Znali Francouzi komtesy? Proč jsme u nás neměli markýze? Kde se vzaly tituly starohrabě, okněžený landhrabě nebo arcivévoda? Vstupné 30 Kč.

Přednáší Mgr. Stanislav Mikule.

Kino Chotěboř

 

Čarodějovy hodiny

Pátek, 19. říjen 2018 od 20:00

Desetiletý chlapec Lewis se po smrti rodičů odstěhuje do panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho sousedku si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají kouzla. Lewis pomáhá svému kouzelnickému strýčkovi vypátrat hodiny, které by svou kouzelnou mocí mohly způsobit konec světa.

DABING

Metropolitní opera: Samson a Dalila

Sobota, 20. říjen 2018 od 18:45

V Saint-Saënsově epické opeře na biblické téma, Samson a Dalila, ztvární titulní role Elīna Garanča a Roberto Alana. Naposledy se společně objevili v HD přenosu Bizetovy Carmen v roce 2010, kdy se jejich výkony setkaly s nadšeným ohlasem u kritiky i diváků. V roli nejvyššího kněze se představí Laurent Naouri a filištínského krále Abimelecha ztvární Elchin Azizov. Hebrejského starce bude zpívat Dmitrij Beloselskij. Jako režisér v Metropolitní opeře debutuje Darko Tresnjak, držitel ceny Tony za režii k inscenaci A Gentleman’s Guide to Love & Murder. Samson a Dalila se v nové inscenaci vrací na jeviště Met po dvaceti letech. Orchestr řídí Sir Mark Elder.

Francouzsky s českými titulky.

Předpokládaná délka: 3 hod 29 min (včetně dvou přestávek)